Новини
Як зробити логістику ефективнішою за допомогою річки Дніпро
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Програма 15 міжнародної конференції «Зерновий форум & Maritime days» була насиченою та різноманітною. З 25 по 28 травня 2016 р. в Одесі учасники заходу обговорювали тенденції світової торгівлі в умовах кризових явищ в економіці, аналізували ринок зерна в світі та Україні, а також розглядали питання логістики, портової та річкової інфраструктури.

Окрему панельну дискусію було присвячено розвитку малотоннажної перевалки в Україні. На ній з доповіддю «Розвиток вантажоперевезень по річці Дніпро» виступив Віталій Дженков, провідний спеціаліст комерційного департаменту АСК «Укррічфлот». Він зробив короткий огляд річкової галузі та висвітлив деякі ефективні логістичні рішення, які використовує компанія, працюючи на внутрішніх водних шляхах. Серед них:
     • пряма доставка вантажів з (до) річкових портів (експорт/імпорт);
     • комплексна логістика з перевалкою/ довантаженням у гирлі річки;
     • каботаж у напрямку Дніпро - Запоріжжя - Порти «Великої Одеси» - Запоріжжя - Дніпро;
     • обробка морських суден в акваторії Миколаївського порту.

Одним з найбільш перспективних напрямків вважається розвиток агрологістики за схемою «Комплексна логістика з перевалкою на рейді Херсонського/Миколаївського морських портів». В її рамках вантажі з Дніпра і Запоріжжя баржами спускаються до Херсону (у планах також рейд Миколаївського морського торговельного порту), де вантажні партії збільшуються для відправки на експорт морськими судами. У 2015 р. по такому ланцюжку доставлено приблизно 320 тис. т вантажів, в т. ч. 70 тис. т зернових.

Ще одним ефективним логістичним рішенням на річці є каботажна контейнерна лінія у напрямку «Порти «Великої Одеси»- Дніпропетровський/Запорізький річкові порти – порти «Великої Одеси», яка динамічно розвивається. За 12 місяців з початку запуску сервісу річковим контейнеровозом було перевезено близько 3 тис. TEU. Дана послуга є унікальною на ринку внутрішніх контейнерних перевезень України, забезпечуючи високоякісний сервіс, збереження вантажів, регулярні відправки.

Гнучкий підхід до можливостей річкової логістики по Дніпру доводить свою ефективність на практиці. Особливо це актуально сьогодні, в умовах критичного зносу інфраструктури залізниці та автотранспорту. Успішна реалізація розроблених логістичних моделей дає можливість клієнтам АСК «Укррічфлот» отримати конкурентні переваги та економічну вигоду.

АСК «Укррічфлот»
Адреса: вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
E-mail: info@urf.ua