Новини
Контейнерний каботаж - майбутнє річкової логістики!
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

9-11 вересня 2015 р. в Одесі відбувся IX Міжнародний «Чорноморський контейнерний саміт», в якому взяли участь представники контейнерних ліній, контейнерних термінальних операторів, морських і річкових портів, стивідорних, транспортних та експедиторських компаній з різних країн світу. АСК «Укррічфлот» на саміті представляли генеральний директор Дмитро Москаленко і директор з портової діяльності Олексій Кошелєв.

Дмитро Москаленко у доповіді «Потенціал розвитку контейнерного каботажу в  Україні» проаналізував ринок вантажоперевезень в Україні, розповів про потенціал розвитку контейнерної каботажної логістики, а також про перспективу будівництва мультимодальних терміналів на Дніпрі.

Так, згідно зі статистикою, транспортна система України є незбалансованою й повністю зміщеною у бік авто та залізничного транспорту, відповідно 75 і 25% обсягу вантажоперевезень. Незважаючи на наявність судноплавної річки Дніпро й річкової інфраструктури, каботажні перевезення контейнерів не розвинені  (~ 0,1%). Це означає, що потенціал Дніпра практично не використовується. У той же час досвід європейських країн показує, що за наявності правильно вибудованої системи внутрішніх вантажоперевезень, яка враховує сильні та слабкі сторони всіх видів транспорту, співвідношення може становити 64 (автотранспорт), 23 (залізничний) та 13% (річковий транспорт)  відповідно.

Географічне положення й наближеність до річок портів Великої Одеси (Одеський, Іллічівський та Южний морські торговельні  порти) співставні з портами групи ARA (Амстердам, Роттердам, Антверпен).  У транспортній системі ARA-регіону питома вага каботажних контейнерних перевезень становить 35%, що показує, наскільки успішною може бути взаємодія при правильному використанні ресурсів для внутрішніх вантажоперевезень.

Україна має потенціал для перевезень вантажів по воді, який може бути реалізований за умови перерозподілу контейнерообігу з наземного транспорту на річковий. Приміром, якщо реалізувати базові можливості Придніпровського регіону, каботажний контейнерообіг може скласти 35 k TEU/рік. Європейська практика свідчить, що потенціал контейнеризації вантажопотоку додатково складе до 300 k TEU/рік. З урахуванням тенденції контейнеризації, додатковий ресурс річкового каботажу складає ~ 105 k TEU/рік.

Контейнерна лінія «Дніпропетровськ - Запоріжжя - Одеса», запущена АСК «Укррічфлот» в 2015 році, є наочною ілюстрацією можливостей цього процесу. Клієнти компанії мали нагоду належним чином оцінити економічну вигоду, зручність, надійність, екологічність й безпеку запропонованого сервісу.

АСК «Укррічфлот»
Адреса: вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
E-mail: info@urf.ua