Новини
Перспективи вантажних перевезень по Дніпру
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Останнім часом все частіше обговорюється проблема відновлення судноплавства по річці Дніпро. Адже в даний час ця природна «річкова дорога», яку не потрібно асфальтувати і ремонтувати, практично не використовується для перевезення вантажів.

Які дії необхідно вжити для зміни ситуації, обговорювали учасники міжнародної конференції «Вантажні перевезення по річці Дніпро», що відбулася 16 травня 2016 р. у Києві.

Ольга Федор, начальник комерційного департаменту АСК «Укррічфлот» і спікер компанії на конференції, проаналізувала зміну обсягів вантажоперевезень по річці Дніпро за останні 10 років. Цифри демонструють стрибкоподібний процес - від первинного зростання обсягу в період з 2004 по 2007 рік до його глибокого спаду з 2008 по 2013 рік та незначного відновлення протягом останніх двох років. Це результат незбалансованості транспортної системи України, при якій існує значне зміщення у бік залізничного та автотранспорту.

Фактично інфраструктура Дніпра використовується сьогодні на 15 %, а питома вага внутрішніх вантажоперевезень з використанням внутрішніх водних шляхів - 0,5 %. У той же час в ЄС ця цифра в середньому становить 7 %. Очевидно, що потенціал росту в України дуже великий.

За оцінкою Ольги Федор, річкову галузь можна підняти на більш високий рівень та збільшити обсяги вантажоперевезень. Для цього на державному рівні необхідно провести наступну роботу: прийняти Закон про внутрішній водний транспорт, впровадити систему міжгалузевих транспортних балансів і внести зміни до деяких нормативних актів Міністерства інфраструктури України, що дозволить врегулювати спірні питання у галузі.

Експерти «Укррічфлоту» переконані, що впровадження запропонованої програми дасть ряд позитивних практичних ефектів:
    - розвантажиться наземна інфраструктура, яка вже не справляється з обсягами перевезень, особливо в період пікових навантажень. Частину вантажних потоків з залізничного та автотранспорту буде перенаправлено на річку;
    - з'явиться можливість залучати інвестиції в будівництво нових стивідорних потужностей на річковий інфраструктурі;
    - почнуть розвиватися суміжні галузі, зокрема, суднобудування;
    - будуть створені нові робочі місця;
    - використання річкового виду транспорту, найекологічнішого з усіх, дозволить зменшити викиди СО2 в атмосферу.

Участь у конференції, зустрічі та дискусії на ній були плідними. Вони задають вектор подальших і найкращих дій для розвитку водного транспортного комплексу України.

АСК «Укррічфлот»
Адреса: вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
E-mail: info@urf.ua