Новини
Профспілки виступають за підтримку розвитку водного транспорту
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

З 25 по 28 травня Українська професійна спілка працівників річкового транспорту Укркомфлот проводила свій IV Пленум. Учасниками заходу стали члени Укркомфлоту, голови профспілкових організацій, представники підприємств та організацій, що входять до профспілки річкового транспорту України.

Упродовж чотирьох днів  профспілкові лідери на чолі з головою спілки Михайлом Чубаєм обговорювали нагальні проблеми галузі та шукали шляхи їх вирішення. Профспілки занепокоєні стрімким падінням рівня життя людей, яке зумовлене ситуацією в країні – значною девальвацією гривні, подорожчанням вартості енергоносіїв та зростанням безробіття.

Підприємства річкового транспорту також працюють в  складних умовах, але, на щастя, за минулий рік вдалося не допустити виникнення заборгованості по заробітній платі, середній показник якої у порівнянні з минулим роком по галузі зріс на 5%. Стовідсотково задоволено заяви щодо оздоровлення працівників та їх дітей. Здійснюється громадський контроль за забезпеченням робітників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту.

Попри доволі втішну статистику, проблем насправді вистачає. Зокрема профспілки виступають за підвищення рівня мінімальної заробітної плати та посилення соціального захисту працівників, які через знецінення національної валюти та зростання цін здебільшого опинилися у складних фінансових умовах.

Проте зрозуміло, що посилення соціального захисту працівників річкового транспорту можливе за умови покращення фінансового стану підприємств галузі. Є надія, що ситуація зміниться в кращий бік після того, як в Україні нарешті буде прийнята нова законодавча база, що регулює відносити у сфері внутрішнього водного транспорту.

Про проект закону України «Про внутрішній водний транспорт», який у квітні цього року винесений на громадське обговорення, та інші напрацювання міністерства щодо розвитку галузі розповів заступник Міністра інфраструктури України Юрій Васьков, який взяв участь у роботі Пленуму. Спілкування із заступником Міністра проходило у формі конструктивної дискусії, адже ще на початку зустрічі Юрій Юрійович зазначив, що для міністерства важлива думка професіоналів, людей, які багато років працюють у річковому транспорті та, як ніхто, знають проблеми галузі.

Юрій Васьков наголосив, що влада поставила собі за мету відкрити річку як повноцінну транспортну артерію, що допоможе перенаправити вантажопотоки та розвантажити українські залізничні та автомобільні шляхи. «Одним із пріоритетних завдань на сьогодні є спроба максимально швидко упорядкувати діяльність на річці  й вжити заходів, які відповідають викликам сучасності. Бізнес заявляє, що за умови проведення комплексу робіт, зокрема, днопоглиблювальних,  він готовий вже у найближчі п’ять років перевести з автодоріг та залізниці  до 25 млн. тонн вантажів», – сказав Юрій Юрійович.

Для того, щоб досягнути цього результату, міністерство розробило ряд короткотривалих та фундаментальних заходів.  До фундаментальних у відомстві відносять прийняття закону України «Про внутрішній водний транспорт», в якому намагалися врахувати всі ті проблемні питання, про які говорить ринок – питання днопоглиблення, шлюзування, розвитку приватного бізнесу, зняття додаткових зборів з річкових суден в морських портах, відкриття ріки для всіх портів та інші.

Також у ході Пленуму учасники обговорили й низку інших питань, що стосуються роботи профспілок в цілому, про зміни в трудовому та податковому законодавстві тощо.

«Подібні заходи вкрай потрібні, адже вони дозволяють обговорити та віднайти шляхи вирішення таких проблемних питань, як  питання захисту трудових прав та соціально-економічних інтересів членів профспілки, розвитку профспілкового руху,  а також допомагають виробити стратегію і тактику подальших дій, поділитися досвідом», –  прокоментував результати роботи Пленуму голова Укркомфлоту Михайло Чубай.

У підсумку роботи було прийнято Постанову «Про дотримання трудового законодавства та законодавства про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності на підприємствах галузі». 

АСК «Укррічфлот»
Адреса: вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
E-mail: info@urf.ua