Новини
Test alt
Річка потребує сучасного Закону!
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua
Test alt

З серпня 2015 року на розгляді у Верховній Раді знаходиться проект Закону України «Про внутрішній водний транспорт». Це важливий документ, який має регламентувати та впорядковувати питання функціонування річкової галузі країни. Проте проект, який вже тринадцять разів включався в порядок денний засідань, до цього часу так і не розглянуто (сподіваємося, це буде зроблено у найближчий пленарний тиждень).

«Укррічфлот» підтримує необхідність прийняття найважливішого для річковиків Закону.  Компанія переконана, що відсутність такого базового документу стримує інвестиції в галузь, відсутність законодавчих «правил гри на річці» не дає можливості здійснювати довгострокове планування діяльності та планувати збільшення обсягу річкових перевезень.

Проектом Закону передбачається відмінити справляння деяких платежів, зборів, зокрема, плати за шлюзування, плати за проходження розвідних мостів; передбачається можливість приватного інвестування у стратегічні об’єкти інфраструктури, визначається правовий статус портів та терміналів тощо.

Найбільшу кількість дискусій під час публічних обговорень проекту Закону викликала норма щодо введення єдиного річкового збору.

Позиція АСК «Укррічфлот» з цього питання є чіткою: повна підтримка запропонованої норми Закону. На сьогодні, під час здійснення річкових перевезень, Компанія сплачує портові збори, кошти від яких надходять на рахунки Державного підприємства «Адміністрація морських портів України», ПАТ «Укрзалізниця» тощо. Відповідно, ці кошти використовуються на потреби морських портів, залізниці та ін. Тобто «річка» не отримує грошових коштів, які «генеруються» від річкових перевезень. Фактично проектом Закону пропонується перенаправити частину коштів, які на сьогоднішній день сплачуються судновласниками (проте використовуються на інші цілі), на потреби саме «річки» (днопоглиблення, облаштування навігаційної обстановки тощо).

Компанія впевнена, що прийняття Закону допоможе збалансувати діяльність транспортної галузі та зробити внутрішні водні шляхи конкурентними на ринку вантажоперевезень.

АСК «Укррічфлот»
Адреса: вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
E-mail: info@urf.ua