Новини
Вдалий старт каботажних контейнерних перевезень
АСК «Укррічфлот»
Адрес:вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Телефон:Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
, E-mail: E-mail: info@ukrrichflot.ua

Контейнеризація вантажів – це світовий тренд, який має стійку тенденцію до зростання і на сьогоднішній день є найбільш зручним і економічним способом перевезення за рахунок своєї універсальності, мультимодальності та надійності.

За підсумками 2014 року експортно-імпортний вантажообіг контейнерів через морські порти України склав 672 тис. TEU. Наразі практично весь об’єм транспортується по території України автотранспортом і залізною дорогою в орієнтовній пропорції 75% і 25% відповідно. Контейнерні перевезення річковим транспортом в Україні фактично відсутні, що є абсолютно нелогічним, враховуючи наявність однієї з найбільших судноплавних річок Європи – річки Дніпро з діючою високо розвинутою портовою інфраструктурою, яка має потужний потенціал розвитку. До того ж, за статистикою, в регіонах, прилеглих до Дніпра, проживає більше 15 млн. людей, а також сконцентровано величезну кількість промислових підприємств, що є базисом експортно-імпортного потенціалу. Варто відзначити, що лише Дніпропетровська і Запорізька області генерують близько 16% експортно-контейнерного трафіку і 11% імпортного, що в абсолютних цифрах досягає 33 тис.  TEU і 50 тис. TEU відповідно. Основними вантажними номенклатурами є: металопродукція, титанові і цирконієві руди, соняшникова олія і зерно, а також спеціальні марки сталі, різноманітні вироби і комплектуючі із пластмас, екзотичні продукти харчування, побутова хімія, вироби з кераміки та скла.

 

Упродовж тривалого часу команда АСК «УКРРІЧФЛОТ» працювала над запуском фідерної контейнерної лінії, яка могла б забезпечити транспортування контейнерів по ріці, сполученням між портами Великої Одеси і річковими портами Дніпра. Так, в травні 2015 року в Дніпропетровському річковому порту була сформована перша пробна партія контейнерів для подальшого відправлення в каботажному напрямку.

24 травня 2015 року в Дніпропетровський річковий порт для композитного завантаження контейнерів і генерального вантажу зайшло судно «УКРРІЧФЛОТ» «Механік Черевко». Завдяки професійній та злагодженій роботі Дніпропетровського річкового порту, оперативно та якісно був  виконаний повний комплекс вантажно-розвантажувальних робіт з контейнерами, включно із зняттям порожніх контейнерів із залізничних платформ, стафіровку контейнерів вантажем чавун в чушках і завантаження наповнених контейнерів на судно. Попередньо, в трюми судна була завантажена квадратна заготовка, а на кришки – завантаженні контейнери. Після завершення ВРР судно вийшло в рейс у напрямку Одеського морського торгівельного порту, де було подано для вивантаження в терміналах ГПК Україна. Фактично транзитний час на шляху прямування Дніпропетровськ-Одеса склав 1,5 доби.

На сьогодні можна сміливо заявити, що АСК «УКРРІЧФЛОТ» вписала нову сторінку в історію річкової логістики, відкривши додаткові можливості для розвитку контейнерних перевезень в Україні.

АСК «Укррічфлот»
Адреса: вул. Електриків, 8, м. Київ, 04071, Україна
Тел.: +38 (044) 594 57 88
Тел./факс: +38 (044) 490 66 48
E-mail: info@urf.ua